Ši sekcija kolkas neturi jokio turinio. Pridėkite šį turinį naudojantis šoniniu meniu

Image caption appears here

Straipsniai

Ilgą laiką kūdikių vystymas buvo kiek nustumtas į šalį, mat manyta, kad naujagimiams būtina laisvė, jiems nederėtų apriboti judesių. Visgi, naujausi tyrimai rodo, kad kūdikio vystymas gali duoti daug naudos ne tik jam pačiam, bet ir jo tėveliams.
 • 4 min. skaitymo
Sveika ir subalansuota mityba itin svarbi ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Ko gero, dar prisimenate, kaip atrodo sveikos mitybos piramidė, bet ar šį principą taikote kasdieniame gyvenime?
 • 4 min. skaitymo
Kiekvieno mažylio raida yra unikali ir nepakartojama, tačiau, specialistų teigimu, egzistuoja šiokie tokie standartai. Nenuostabu, kad tėvai domisi, ar jų kūdikio svoris, vaikų svoris pagal amžių nėra per didelis, ar kūno masės indeksas (KMI) nėra per didelis ar per mažas, ar tinkamas vaikų ūgis pagal amžių. 
 • 3 min. skaitymo
Neseniai susilaukusiems naujagimio tėveliams dažnai kyla klausimų, susijusių su mažylio maitinimu. Kūdikio maitinimas kartais gali tapti tikru iššūkiu, ypač jei tai daroma pirmą kartą. Kaip maitinti, kada pradėti primaitinimą, kaip pereiti prie kieto maisto, kiek turi suvalgyti naujagimis – dalis tėvams aktualių klausimų. Turbūt dauguma yra girdėję ar kažkur skaitę nemažai skirtingų nuomonių, skirtingų pasiūlymų ir pamokymų. Be abejo, kiekvienas žmogutis yra be galo skirtingas, todėl kalbėti apie universalias, visiems kūdikiams pritaikomas griežtas maitinimo taisykles yra beprasmiška. Visgi, kad ir kokie būtų skirtingi mažyliai, maitinimo būdai tokie patys. Šiame straipsnyje sužinosite apie žindymą ir motinos pieno naudą, kiek kūdikis turi suvalgyti, koks pieno ir primaitinamo maisto santykis turėtų būti, kada ir kokias daržoves įvedinėti į kūdikio racioną, o straipsnio apačioje rasite informatyvią lentelę, kurioje pateikiamos maisto kiekio normos ir jo įvedimas į racioną atsižvelgiant į kūdikio amžių.
 • 5 min. skaitymo

Ką daryti, jei kūdikis nemiega, kaip užmigdyti naujagimį, kiek kūdikis turi miegoti –klausimai, dažnai kamuojantys mažylių tėvelius. Yra daugybė specialistų nustatytų būdų, kurie gali padėti jūsų mažyliui nurimti, tačiau neretai visi jie pasiklysta informacijos gausoje. Šiame straipsnyje stengiamės atrinkti ir jums pateikti visus naudingiausius specialistų patarimus, tėvelių atrastus būdus, kurie pradeda sumažinti migdymo laiką ir greičiau jūsų mažyliui nugrimzti į sapnų karalystę. Tam, kad jums būtų paprasčiau orientuotis, kiek gi skirtingo amžiaus mažyliai turi miegoti ir kokiais intervalais, straipsnio apačioje pateikėme kūdikio miego grafiko iki vienerių metų lentelę.

 • 4 min. skaitymo
Kiekvienas kūdikis yra skirtingas, todėl jų raida taip pat gali skirtis. Visgi, skirtingų įgūdžių formavimasis vyksta tam tikru laiku. Kai kurie kūdikiai labai greitai išmoksta pirmųjų įgūdžių, o kiti kiek atsilieka.
 • 5 min. skaitymo
Kiekvienam žmogaus veiksmui kažkada būda pirmas kartas – pirmas kartas darbe, mokykloje, darželyje, pirma meilė, pirmas draugas, pirmas vaikas. Kiekvienas pirmasis kartas mus gąsdina, baugina, tačiau vos veiksmą pakartoji kelis kartus, jis ima atrodyti ne toks jau ir baisus, neįveikiamas. Ne išimtis ir naujagimio maudymas.
 • 4 min. skaitymo
Pirmieji dveji metai yra itin intensyvūs vaiko gyvenime. Per šį laiką kūdikis sparčiai lavėja ir daug išmoksta. Akivaizdu, jis ima savarankiškai sėdėti, valgyti, žengti pirmuosius žingsnius… Tačiau tai – tik ledkalnio viršūnė. Juk daugumą vaiko augimo ir ugdymosi pokyčių, kurie apima jutimus, fizinį vystymąsi ir mąstymą, sunku pastebėti arba aiškiai įvardinti.
 • 5 min. skaitymo
Paklausti, ką dovanotumėte vaikams, tikriausiai net nesudvejodami tartumėte – žaislų! Tikriausiai visi sutiks, kad tai – daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikianti ir dovanotojui saugiausia dovana. Visgi, viskas nėra taip paprasta. 
 • 5 min. skaitymo
Kūdikio atėjimo į šį pasaulį laukimas ir jo gimimas, tai – išskirtinis laikas šeimos gyvenime. Toks pokytis ne mažiau svarbus ir poros draugams bei artimiesiems. Todėl vos šeimai pasipildžius nauju šeimos nariu, norisi savo džiaugsmą išreikšti padovanojant dovaną, kuri būtų naudinga, tvari, ekologiška, patogi naudoti ir išties reikalinga.
 • 4 min. skaitymo
Tikriausiai esate ne kartą pastebėję, kad ant žaislų pakuočių yra nurodomas amžiaus tarpsnis, kuriam šie yra skirti. Kai kurie pirkėjai yra linkę į šias rekomendacijas numoti ranka. Tačiau – be reikalo.
 • 5 min. skaitymo
Paprastai pradėjus ieškoti žaislų mažiesiems, nuo pasiūlos gausos ima raibti akys. Įvairiausių dydžių pliušiniai žaislai, dėlionės, loginį mąstymą ir reakciją ugdantys stalo žaidimai, konstruktoriai... Tad kokį žaislą rinktis? Kokia dovana galėtų būti ne tik graži, bet ir naudinga? Koks žaislas šiuo atveju labiau patiktų berniukui, o koks – mergaitei? Galiausiai, ar turi reikšmės, iš kokios medžiagos žaislai, kuriuos renkatės, yra pagaminti?
 • 6 min. skaitymo
Paieška