Ši sekcija kolkas neturi jokio turinio. Pridėkite šį turinį naudojantis šoniniu meniu

Image caption appears here

Straipsniai

Vaikų batų dydžiai, deja, nėra jau toks paprastas dalykas. Dažnai norint juos įsigyti prireikia pasukti galvą, mat ne visų gamintojų vienodai skirstomi vaikiškų batų dydžiai, o kur dar išties spartus vaiko augimas... Šiame straipsnyje papasakosime jums, kaip išmatuoti vaiko pėdos ilgį, ką jis sufleruoja, kaip tinkamai parinkti ne tik žieminius, bet ir vasarinius batukus, o straipsnio pabaigoje rasite lenteles, kuriose nurodomi vaikų batų dydžiai pagal amžių.
 • 2 min. skaitymo
Vaikų vardai – kraitis, suteikiamas visam gyvenimui. Vardo įtaka vaikui gali būti išties didelė, todėl labai svarbu gerai apgalvoti, koks vardas turėtų lydėti jūsų atžalą visą gyvenimą. Vaikų vardai neturėtų kelti neigiamų asociacijų, turėti jums nepatraukliai skambančius trumpinius. Be to, prieš rinkdami vardą pasidomėkite vardų reikšmėmis – jos kartais neša išties stebinančias žinutes. Tikime, kad savo atžalai linkite visko, kas geriausia, tad kodėl nesuteikus jam puikią reikšmę turintį vardą. Šiame straipsnyje pateikiami ne tik populiariausi vaikų vardai 2022 metais, bet ir pagoniški vardai, šventi vardai, reti vardai ir trumpi vaikų vardai.
 • 4 min. skaitymo
Ko gero, gražiausias ir šilčiausias metas – šv. Kalėdos. Tai metas, kai drauge susiburia visa šeima, kai kartu smagiai leidžiame laiką, o išaušus šv. Kalėdų rytui stebime žibančiomis akimis prie eglutės bėgančius vaikus. Tiek pačios šv. Kalėdos, tiek jų laukimo laikotarpis išties pilnas magijos ir kažkokios neįmintos paslapties. Tai metas, kai šv. Kalėdų dvasia kuria bendrystę. 
 • 4 min. skaitymo
Neabejotinai kiekvienas atsakingas tėtis ar mama pritars, jog vaikų auklėjimas – bene svarbiausias darbas, kuriam turi ruoštis kiekvienas sąmoningas suaugę žmogus, besuošiantis kurti šeimą ar jau padėjęs pirmuosius pamatus šioje gyvenimo srityje. Kaip teisingai atlikti šią užduotį – klausimas į kurį atsakymų tarsi be galo daug, tačiau išsirinkti patį teisingiausia yra gana sudėtinga. 
 • 4 min. skaitymo
Užkandžiai vaikams – neatsiejama gimtadienio švenčių dalis. Ką daryti, kai norisi, kad jie būtų ne tik skanūs, bet ir sveiki? Spalvingi ir patrauklūs užkandžiai vaikų gimtadieniui gali būti pagaminami kiekvienuose namuose, o šauniausia tai, kad tai padaryti išties nesudėtinga. 
 • 3 min. skaitymo
Vaikų auklėjimas – didelio dėmesio susilaukianti tema. Neretai aplinkoje girdime daugybę dalykų apie tai, kaip auklėti vaikus, ką daryti ir ko nedaryti. Mus moko tėvai, kaimynai, draugai, įvairios televizijos žvaigždės, straipsniai ir dar daug kitų šaltinių. 
 • 5 min. skaitymo

Kiekviena mama ir kiekvienas tėtis savo dukrai nori paties geriausio – ir laimės, ir sėkmės, ir sveikatos, ir meilės ir dažnai visa tai bando atspindėti suteikiamu vardu. Ne paslaptis, kad lietuvių tauta turi ryškias vardų tradicijas, atkeliavusias tiek iš biblijos, tiek iš pagonybės laikų. Vieni mergaičių vardai vadinami šventais, kiti – senoviniais, tačiau nereikėtų pamiršti to, kad, pirmiausiai, išrinktas vardas turi patikti tėveliams. Suprantame, kokiu iššūkiu kartais tampa tinkamiausio vardo paieškos, todėl šiame straipsnyje jums pristatomi rečiausi, šventi, senoviniai, lietuviški, trumpi ir populiariausi mergaičių vardai.

 • 5 min. skaitymo

Vaikiškų dydžių lentelė, kurioje nurodyti vaikiškų rūbų dydžiai padeda orientuotis ieškant drabužių ne tik savo vaikui ar kūdikiui, bet ir ieškantiems dovanų. Tai ypač gerai, jei rūbus perkate į ateitį, tai yra artėjančiam sezonui, mat mažyliai itin greitai auga, tad kartais gali būti išties sunku nuspėti, kokio ūgio bus jūsų vaikas praėjus net mėnesiui, o pagaliau aprengus naują žieminį kombinezoną nesinori nusivilti  paaiškėjus, kad šis jau išaugtas. Žinant kūdikio ar vaiko amžių, vaikiškų dydžių lentelė taps neatsiejama jūsų apsipirkimų kompanione.

 • 2 min. skaitymo

Kasdien girdime šimtus skirtingų vardų, tačiau kodėl gimus sūnui tėvams taip sunku išrinkti vardą jam? Egzistuoja daugybė priežasčių. Kai kurie tėvai nenori vaiko vadinti jau žinomu vardu, tai yra tokiu, kokį jie girdi arba žino esant artimoje aplinkoje. Kai kurie nori išvengti iki šiol susidarytų asociacijų su tam tikru vardu, todėl ieško unikalaus varianto. Kai kuriems patinka senoviniai berniukų vardai, tačiau juos išrinkti gali būti išties sunku, mat jie dažniausiai yra ilgi, arba paprasčiausiai nesiderina su pavarde. Žinoma, tėvai savo vaikams linki viso ko geriausio, tad dažnai jie linkę rinktis teigiamą reikšmę turinį vardą. Kitas dalykas, dėl kurio gali užtrukti berniukų vardų paieškos – pasiūlos gausa. Įvairiose internetinėse svetainėse pateikiami ko ne visi pasaulio berniukų vardai, tad ten pasižvalgius išties gali susisukti galva.

 • 4 min. skaitymo
Pietūs vaikams – viena iš svarbiausių dienos dalių. Pietų metu mes papildome savo energijos atsargas tolimesnei dienai. Tam, kad tiek suaugę, tiek vaikai jaustųsi žvalūs ir aktyvūs itin svarbus tinkamas ir subalansuotas maistas. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgiami sveikos mitybos principai, specialistų rekomendacijos, pristatoma jums greiti, sveiki o svarbiausia – lengvi receptai vaikams, pateikiami keli patarimai, kaip paskatinti vaikus valgyti.
 • 6 min. skaitymo
Kalbos raida – ilgas ir nuoseklus procesas, kuris deja, neapsiriboja keliomis kalbos pamokomis. Jau pirmąją gyvenimo sekundę kūdikis pradeda leisti įvairius garsus. Galima teigti, kad tai pirmosios kalbos raidos užuomazgos. Pirmaisiais mėnesiais kūdikiai savo būsimą kalbą ugdo klausydami, vėliau – bandydami pamėgdžioti suaugusius, o dar vėliau – bandydami kartoti panašius garsus. Kada vaikas pradeda kalbėti rišliais sakiniais pasakyti sunku. Vienų kalbos raida itin ankstyva, kitų – lėtesnė. Visgi, galima tikėtis, kad pirmieji žodžiai iš jūsų vaiko lūpų pradės sklisti jau 10–12 mėn.
 • 3 min. skaitymo
Auginant vaikus pasitaiko įvairių etapų. Vienas iš jų – ninoriu, kuris, deja, galioja ir maistui. Tokiu atveju neretai tėveliai pradeda nerimauti ir dairytis patarimų, ką daryti, jei vaikas nevalgo, kaip paskatinti jį įsidėti bent kąsnelį į burną. Deja, bet vieno universalaus atsakymo nėra – kiekvienas vaikas unikalus ir norint jį įkalbėti gali prireikti unikalaus būdo, ar net kelių. Jums gali padėti tiek vaikiški indai, tiek neįprastos formos ar legendomis apipintas patiekalas. Šiame straipsnyje aptariame priežastis, dėl kurių vaikai atsisako valgyti ar ragauti naujų patiekalų ir pateikiame net 5 būdus, kuriais galite paskatinti įsidėti kąsnelį į burną.
 • 3 min. skaitymo
Paieška