Ši sekcija kolkas neturi jokio turinio. Pridėkite šį turinį naudojantis šoniniu meniu

Image caption appears here

Straipsniai

Vienas iš didesnių kūdikio raidos etapų – savarankiškas sėdėjimas. Pasaulyje vyrauja daugybė nuomonių, kada gi jau galima bandyti mokyti mažylį sodinti, kada kūdikis pradeda sėdėti pats. Anksčiau įvairiuose informaciniuose leidiniuose mamoms buvo teigiama, kad 6 mėn. kūdikis jau turi sėdėti. Deja, šių dienų specialistai teigia kitaip. Šiame straipsnyje kalbame apie tai, kada galima sodinti vaiką, kada jis jau turėtų sėdėti savarankiškai ir ar priverstinis sodinimas yra geras dalykas, ar kaip tik, nešantis tik žalą.

 • 3 min. skaitymo

Pirmųjų dantukų dygimas – svarbus ir daug artimųjų kantrybės reikalaujantis etapas. Tai pati pradžia, savarankiškesnio valgytojo kelio link. Kartais šis etapas iš tėvelių pareikalauja nemažai kantrybės ir ištvermės, o mažyliui yra skausmingas. Šiame straipsnyje aptarsime, kada prasideda vaikų dantų dygimas, kokia dantukų dygimo tvarka, kokie požymiai signalizuoja apie dygimo pradžią ir kaip prižiūrėti mažylių dantis dygimo metu.

 • 5 min. skaitymo

Jei jau ieškote pusryčių idėjos vaikams, ko gero susiduriate su šiokiu tokiu idėjų trūkumu, jūsų vaikas atsisako iki šiol taip gardžiai valgytų pusryčių, o gal tiesiog norite pasisemti naujų įkvėpimų. Mes žinome, kokia svarbi ne tik suaugusiems, bet ir vaikams yra dienos pradžia. Pusryčiai vaikams turi užtikrinti sotumo jausmą, suteikti pakankamai energijos žvaliai dienos pradžiai ir, žinoma, turi nešti naudą kiekvieno organizmui. Šiame straipsnyje trumpai aptariame, kaip parinkti tinkamiausius produktus dienos pradžiai, pristatome jums 5 greitų ir sveikų pusryčių idėjas vaikams ir pateikiame kelis būdus, kaip galite paskatinti savo nevalgiuką įsidėti bent vieną kąsnį.

 • 3 min. skaitymo
Ilgą laiką kūdikių vystymas buvo kiek nustumtas į šalį, mat manyta, kad naujagimiams būtina laisvė, jiems nederėtų apriboti judesių. Visgi, naujausi tyrimai rodo, kad kūdikio vystymas gali duoti daug naudos ne tik jam pačiam, bet ir jo tėveliams.
 • 4 min. skaitymo
Sveika ir subalansuota mityba itin svarbi ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Ko gero, dar prisimenate, kaip atrodo sveikos mitybos piramidė, bet ar šį principą taikote kasdieniame gyvenime?
 • 4 min. skaitymo
Kiekvieno mažylio raida yra unikali ir nepakartojama, tačiau, specialistų teigimu, egzistuoja šiokie tokie standartai. Nenuostabu, kad tėvai domisi, ar jų kūdikio svoris, vaikų svoris pagal amžių nėra per didelis, ar kūno masės indeksas (KMI) nėra per didelis ar per mažas, ar tinkamas vaikų ūgis pagal amžių. 
 • 3 min. skaitymo
Neseniai susilaukusiems naujagimio tėveliams dažnai kyla klausimų, susijusių su mažylio maitinimu. Kūdikio maitinimas kartais gali tapti tikru iššūkiu, ypač jei tai daroma pirmą kartą. Kaip maitinti, kada pradėti primaitinimą, kaip pereiti prie kieto maisto, kiek turi suvalgyti naujagimis – dalis tėvams aktualių klausimų. Turbūt dauguma yra girdėję ar kažkur skaitę nemažai skirtingų nuomonių, skirtingų pasiūlymų ir pamokymų. Be abejo, kiekvienas žmogutis yra be galo skirtingas, todėl kalbėti apie universalias, visiems kūdikiams pritaikomas griežtas maitinimo taisykles yra beprasmiška. Visgi, kad ir kokie būtų skirtingi mažyliai, maitinimo būdai tokie patys. Šiame straipsnyje sužinosite apie žindymą ir motinos pieno naudą, kiek kūdikis turi suvalgyti, koks pieno ir primaitinamo maisto santykis turėtų būti, kada ir kokias daržoves įvedinėti į kūdikio racioną, o straipsnio apačioje rasite informatyvią lentelę, kurioje pateikiamos maisto kiekio normos ir jo įvedimas į racioną atsižvelgiant į kūdikio amžių.
 • 5 min. skaitymo

Ką daryti, jei kūdikis nemiega, kaip užmigdyti naujagimį, kiek kūdikis turi miegoti –klausimai, dažnai kamuojantys mažylių tėvelius. Yra daugybė specialistų nustatytų būdų, kurie gali padėti jūsų mažyliui nurimti, tačiau neretai visi jie pasiklysta informacijos gausoje. Šiame straipsnyje stengiamės atrinkti ir jums pateikti visus naudingiausius specialistų patarimus, tėvelių atrastus būdus, kurie pradeda sumažinti migdymo laiką ir greičiau jūsų mažyliui nugrimzti į sapnų karalystę. Tam, kad jums būtų paprasčiau orientuotis, kiek gi skirtingo amžiaus mažyliai turi miegoti ir kokiais intervalais, straipsnio apačioje pateikėme kūdikio miego grafiko iki vienerių metų lentelę.

 • 4 min. skaitymo
Kiekvienas kūdikis yra skirtingas, todėl jų raida taip pat gali skirtis. Visgi, skirtingų įgūdžių formavimasis vyksta tam tikru laiku. Kai kurie kūdikiai labai greitai išmoksta pirmųjų įgūdžių, o kiti kiek atsilieka.
 • 5 min. skaitymo
Kiekvienam žmogaus veiksmui kažkada būda pirmas kartas – pirmas kartas darbe, mokykloje, darželyje, pirma meilė, pirmas draugas, pirmas vaikas. Kiekvienas pirmasis kartas mus gąsdina, baugina, tačiau vos veiksmą pakartoji kelis kartus, jis ima atrodyti ne toks jau ir baisus, neįveikiamas. Ne išimtis ir naujagimio maudymas.
 • 4 min. skaitymo
Pirmieji dveji metai yra itin intensyvūs vaiko gyvenime. Per šį laiką kūdikis sparčiai lavėja ir daug išmoksta. Akivaizdu, jis ima savarankiškai sėdėti, valgyti, žengti pirmuosius žingsnius… Tačiau tai – tik ledkalnio viršūnė. Juk daugumą vaiko augimo ir ugdymosi pokyčių, kurie apima jutimus, fizinį vystymąsi ir mąstymą, sunku pastebėti arba aiškiai įvardinti.
 • 5 min. skaitymo
Paklausti, ką dovanotumėte vaikams, tikriausiai net nesudvejodami tartumėte – žaislų! Tikriausiai visi sutiks, kad tai – daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikianti ir dovanotojui saugiausia dovana. Visgi, viskas nėra taip paprasta. 
 • 5 min. skaitymo
Paieška