Dovanų idėjos 1-7 metų vaikams - little-goose.com

Dovanų idėjos 1-7 metų vaikams

Paklausti, ką dovanotumėte vaikams, tikriausiai net nesudvejodami tartumėte – žaislų! Tikriausiai visi sutiks, kad tai – daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikianti ir dovanotojui saugiausia dovana. Visgi, viskas nėra taip paprasta. Su siekiu nupirkti vaikui dovanų žaislą atėję į parduotuvę, galite netekti amo: kokį konkrečiai žaislą iš tokios gausybės pasirinkti? Kuris iš jų bus tinkamiausias dovanos gavėjui? Galiausiai, ar vaikui bus įdomu su juo žaisti?

Numojantiems ranka ir sakantiems – „paimsiu bet kurį, pirmą pasitaikiusį lentynoje žaislą“, turime ganėtinai prastų žinių. Tikimybė, kad atsitiktinai išrinksite dovanos gavėjui patinkantį žaislą yra itin maža. Todėl patartina prieš įsigyjant vieną ar kitą prekę pasidomėti, kokio amžiaus vaikui ji skirta ir kas labiausiai domina konkrečiai tokio amžiaus vaikus. Galiausiai, idealiu atveju vertėtų pasidomėti, kokiems žaidimams pirmenybę teikia pats dovanos gavėjas, kurį nudžiuginti ruošiatės.

Ką dovanoti 1-7 metų vaikams?

Išrinkti tai, kas tiktų ir patiktų 1-7 metų vaikui nėra lengva. Todėl net ir pirkdami vienodus žaislus ar žaidimus pametinukams galimai prašausite pro šalį. Kodėl? Į šį klausimą galėtų geriausiai atsakyti vaikų psichologai. Per pirmąjį gyvenimo metų septynetą kiekvienas vaikas labai daug išmoksta. Tik pagalvokite, iš bejėgio, lovelėje nuo vieno šono ant kito negalinčio apsiversti kūdikėlio, jis tampa mąstančiu, savo nuomonę turinčiu, rašyti ir skaityti mokančiu žmogumi! O kur dar visos pažinties su supančiu pasauliu ir elgesio skirtingomis aplinkybėmis subtilybės... Akivaizdu, kad šie metai vaikams yra intensyvūs, o kiekviena diena yra tiesiog neatsiejama nuo naujų žinių įsisavinimo ir įgūdžių lavinimo.

Atitinkamai, kiekvienas vaiko amžiaus tarpsnis yra imlus tam tikriems gebėjimams bei žinių įsisavinimui. Tuo pat metu, minėtas imlumas skatina vaiko susidomėjimą tam tikromis veiklomis ar objektais. Viename amžiaus tarpsnyje itin aktualu – ryškios spalvos, kitame jos šią prasmę praranda. Kitame – svarbiu tampa žaislų dydis, jų funkcionalumas, galimybė juos pritaikyti skirtingose vaikų užimtumo veiklose. Visa tai – nėra naujiena vaikų gamintojams. Todėl norėdami greitai išrinkti dovaną, visų pirma ant žaislo pakuotės ieškokite vaikų amžių nurodančių rekomendacijų. O tiems, kuriuos domina konkretūs dovanų pavyzdžiai skirtingo amžiaus vaikams, pateikiame pavyzdžių:

Dovanos 1 metų vaikui

 • Vonios knygelė „Color Me: Who‘s in the Pond?“. Tai – unikali dovana 1 metų vaikui! Ji ne tik mažylį maudynių metu supažindins su įvairiais gyvūnais, bet taip pat ir nušvis įvairiomis spalvomis, vos tik prie jos puslapių prisilies vanduo. Tokiu būdu juodai balti puslapiai taps akį traukiančiais piešiniais, kuriems vaikai tiesiog negalės likti abejingais. O kas gi galėtų – tokiam stebuklui?
 • Traukinukas „Ocean“. Tai – iš medžio pagamintas traukinukas, kurio sudedamosios dalys – įvairios geometrinės figūros. Jose ir slypi šio traukinuko išskirtinumas! Vaikas gali traukinuką formuoti norimos sudėties, o prireikus tiesiog užsiimti pastatų, bokštų ar net miesto statyba iš paskirų medinių blokelių. Šis „Little Dutch“ traukinuko funkcionalumas neleis jam likti dulkėti žaislų lentynoje.

Dovanos 2 metų vaikams

 • „Little Dutch“ vilkikas. Tai – stilingas, pastelinių spalvų medinis vilkikas su priekaba, kurioje rikiuojasi net 4 medinės transporto priemonės. Tai – nepakeičiamas žaislas pirmenybę teikiantiems žaidimams su mašinėlėmis. Be to, šis, nuo 18 mėnesio amžiaus vaikams tinkantis vilkikas neturi aštrių detalių ir kampų. Tad galėsite būti tikri, kad žaidimai nepasibaigs netikėtomis mažųjų ašaromis.
 • Dėlionė „Little Goose 4 in 1“. Tai iš kartono pagaminta dėlionė, kuri puikiai tinka pirmai pažinčiai su puzlės kaip tokios principu. Šį rinkinį sudaro 4 skirtingos dėlionės. Kiekvieną iš jų sudaro skirtingas detalių kiekis. Taigi, pradėję vos nuo 4 detalių dėlionės, pasitreniravę netrukus galėsite drauge ar savarankiškai sudėti puzlę net iš 16 dalių! Nerasite geresnės dovanos 2 metų vaikui!

Visas dovanas 1-2 metų vaikams galite matyti čia:


Dovanos 3 metų vaikams

 • Little Dutch“ garažas. Tai – nepamainoma priemonė, siekiantiems lavinti vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Šio garažo su kuro kolonėle bei sraigtasparnio nusileidimo aikštele dėka gali gimti gausybė įvairių istorijų! O jas vizualizuoti padės keletas medinių mašinėlių, sraigtasparnis bei kelio ženklai. Kas galėtų būti geriau, ypatingai, kompanijoje turint ir daugiau norinčiųjų žaisti?
 • Bokšto žaidimas. Ieškantiems dovanos vaikams 3 metų galime teigti, jog tai – bene geriausias pasirinkimo variantas! Šis žaidimas – nesenstantis. Jis įdomus tiek trejų metų mažyliui, tiek pradinių klasių mokiniui ar paaugliui. Kas gi gali nepasiduoti šiam azartui – statyti bokštą iš spalvingų kaladėlių, o tuomet po vieną iš jų traukti iš bokšto... tačiau jokiu būdu neleidžiant jam sugriūti!

Dovanos 4 metų vaikams

 • Žaidimas „Where is the... Cheese?“ Tai – nuotaikingas dovanos vaikams 4 metų pasirinkimas. Jūsų pagrindinis tikslas – padėti virėjui kuo greičiau surasti ingridientus, reikalingus valgiui paruošti. Tai – atmintį, dėmesingumą ir reakciją lavinantis žaidimas, kurį galima žaisti vienam ar poroje. Tačiau visuomet smagiausia – gausesnėje draugų ar šeimos narių kompanijoje!
 • Tatuiruotės „Medieval“, „Nature“, „Magique“ ir kt. Galbūt dar pamenate ir save vaikystėje, kai tatuiruotės buvo vienas iš tų didelių ir ypatingų „lobių“? Laikas bėga, tačiau kai kurie dalykai nesikeičia. Todėl galimai padovanoję vieną iš tokių, laikinų tatuiruočių rinkinių, išliksite ilgam vaiko atmintyje būtent dėl dovanos pasirinkimo. Svarbu pažymėti, kad šios tatuiruotės yra saugios sąlyčiui su oda. Tai buvo patvirtinta po atliktų, Europos Sąjungos institucijų patvirtintų, tyrimų.

Visas dovanas 3-4 metų vaikams galite matyti čia:

 

Dovanos 5 metų vaikams

 • Štampukų žaidimas „Bam! Create Your Animals“. Ieškantiems dovanos vaikams 5 metų, štampukų žaidimas gali būti išsigelbėjimu. Tai kūrybiškumą ugdantis žaidimas, kuriame štampukų pagalba galite kurti įvairius gyvūnus bei jų gyvenamąją aplinką. O galbūt sukurti net ir visą istoriją, kuri nugultų į rinkinį įeinančioje knygelėje? Paskatinkite vaiką tapti kūrėju! Gebėjimas kurti galimai gyvenime padės atverti daugiau nei vienerias duris.
 • „Waytoplay Expressway“ kelias. Tai – universalus žaidimas, kurį galima naudoti tiek namuose, tiek lauke. 16 kelių komplektą sudarančių detalių leidžia jas sudėti į norimą kelią, kurį galima panaudoti žaidžiant mašinėlėmis ar kt. Šis, smulkiąją motoriką lavinantis, žaidimas taip pat lavina ir kūrybiškumą bei skatina išsisukti iš padėties su turimomis ribotomis priemonėmis. Svarbiausia, nebijoti pasitelkti vaizduotę!

Dovanos 6 metų vaikams

 • Daugybos žaidimas „Multiplications“. Šio žaidimo dėka vaikas galės ne tik linksmai, bet ir turiningai bei naudingai praleisti laiką. Tai greitas ir smagus būdas išmokti daugybos lentelę nuo 1 iki 12. Nebūtina užsibrėžti tikslo daugybos lentelę išmokti per dieną. Vos 10-15 minučių per dieną ir greitai vaikas skaičiavimo gabumais lenks suaugusius savo šeimos narius. Taigi, jeigu galima žaisti ir mokytis tuo pat metu – kodėl to nepadaryti?
 • Dėlionė „Discover the World“. Tai – nuostabi dovana 6 metų vaikui. Ši, iš perdirbto kartono ir popieriaus pagaminta dėlionė ne tik ugdo koncentraciją, gebėjimą susikaupti bei pastebėti mažiausias detales dėliojant dėlionę, tačiau ir susiorientuoti joje pritaikant reikiamas detales, tokias kaip Eifelio bokštą, Big Ben‘ą ir kitus. Ar esate pasiruošę tokia dovana pakviesti vaiką įveikti šį dėlionės iššūkį?

Visas dovanas vaikams nuo 6 metų galite rasti čia:  

Dovanos 7 metų vaikams ir vyresniems

 • Dėlionė „Japanese Rock“. Ieškantiems dovanos vaikams 7 metų ar vyresniems, rekomenduojama rinktis menišką „Londji“ gamintojo dėlionę, kurią sudaro net... 1000 detalių! Tai – rimtas iššūkis. Tačiau jį įveikęs vaikas galės pelnytai didžiuotis savo pasiekimu, ugdys pasitikėjimą savimi bei savarankiškumą. Reikia pažymėti, kad šis gamintojas siūlo ir daugiau dėlionių – pasirinkite patinkančią labiausiai!
 • Žaidimas „Home, Sweet Home!” Tai žaidimas, skirtas žaisti 3-5 žmonių kompanijoje. Daug juoko ir gerų emocijų sukeliantis žaidimas diktuoja paprastas taisykles – norintis laimėti turi greitai reaguoti ir... skaičiuoti. Paprasti, tačiau teisingai atlikti aritmetikos veiksmai ir yra tiesiausias kelias į pergalę! Tokiu būdu naudojant matematikos kortas, vaikai turi galimybę pajusti, ką reiškia džiaugsmas mokytis ir išmokti!

Kur įsigyti šiuos žaislus?

Visus, aukščiau paminėtus, žaislus galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Little Goose. Kadangi prekių asortimentas džiugina plačia pasiūla, tad ji yra neabejotinai puiki vieta ieškoti dovanos vaikams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus jie bebūtų. Tačiau Little Goose prekių lentynose – ne tik žaislai, čia rikiuojasi ir vaikiški aksesuarai, apranga, batai, priemonės maudynėms, bet ir tekstilės gaminiai, indai, gertuvės bei baldai. Taigi, trumpai tariant, tai – kone ideali vieta atrasti originalaus dizaino, kokybiškus ir  tvarius žaislus bei kitas prekes, kurie juos naudojantiems suteikia daug džiaugsmo!